Regulamin organizacji spływów kajakowych

Drodzy Goście

1. Pełnoletnia osoba wynajmująca kajaki wypisuje oświadczenie przed rozpoczęciem spływu, zawierające dane Wynajmującego, informację o rodzaju i liczbie powierzanego sprzętu oraz klauzulę: odpowiedzialności za Bezpieczeństwo Wynajmującego. Wynajmujący ponosi pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt i sposób jego użycia oraz zobowiązuje się pokryć straty związane z jego zgubieniem bądź zniszczeniem.”

2. Kajaki wynajmujemy według cen podanych na stronie. Finalny koszt zależy od ilości kajaków, liczby dni i odległości od stanic wodnych.
Minimalnym okresem wynajmu jest jeden dzień, od rana do wieczora, przykłady:
– trzygodzinny wynajem traktujemy jak jeden dzień,
– kajaki dostarczone o 14.00 i zabrane kolejnego dnia o 13.00 to kajaki wynajęte na dwa dni.

3. Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie przedpłaty określonej indywidualnie w potwierdzeniu rezerwacji. Kwota przedpłaty to suma kosztów wynajmu samych kajaków. Za transport rozliczamy się na miejscu przed spływem. Zmiany, co do ilości kajaków można dokonać maksymalnie na 7 dni przed dniem zarezerwowanego spływu. Brak informacji o zmianach lub po terminie w/w jest jednoznaczny ze złożoną rezerwacją i zostaje przygotowana dla Państwa ilość ustalona w rezerwacji. Sezon jest krótki i nie możemy sobie pozwolić na pochopne blokowanie sprzętu, zwłaszcza w wakacyjne weekendy, kiedy chętnych jest dużo więcej niż możemy obsłużyć. Prosimy o roztropną rezerwację.

4. Rezerwując kajaki ustalamy telefonicznie lub mailowo wszystkie szczegóły: liczbę dni, ilość kajaków, planowaną trasę, miejsce i godzinę podstawienia kajaków, parking, dodatkowy sprzęt, liczbę małych kamizelek dla dzieci. W dzień spływu na niektóre zmiany we wcześniejszych ustaleniach może być już za późno. Ustalenia dokonywane są tylko z jedną osobą reprezentującą grupę.

5. Sprzęt powinien zostać zwrócony w stanie umożliwiającym jego natychmiastowe wypożyczenie. Nie pobieramy kaucji, nie stosujemy dodatkowych opłat za czyszczenie. Liczymy na przestrzeganie dobrych, wodniackich zwyczajów.

6. Obsługujemy wiele grup na różnych odcinkach, godziny umawiamy tak, by nikt na nas nie czekał, dlatego bardzo prosimy o punktualność. Kajaki dostarczamy w umówione miejsce o ustalonej godzinie. Miejsca i godziny odbioru kajaków najczęściej nie da się precyzyjnie zaplanować. Wtedy nasi kierowcy czekają na Państwa sygnał telefoniczny.

7. W przypadku wynajmu kajaków nie występujemy w roli „organizatora spływu”, co oznacza między innymi, że nie zapewniamy instruktorów i ubezpieczenia. Właściwy przebieg spływu, dobór osad, ustalenie szyku płynięcia, dbanie o bezpieczeństwo, zachowanie trzeźwości, zakładanie kamizelek asekuracyjnych spoczywa na wynajmujących kajaki.

 

© 2023 OSiR Przechlewo  IDesigned by PrintVisionIPowered by Quick.CMS